Navigera till sidans huvudinnehåll
Stäng sök Stäng
Du måste ange ett sökord.
Sök

Dans

  • Kultur
  • Dans

Nyheter

Just nu finns det inga nyheter inom detta ämne.

Hur går det?

Kontakt

Region Jönköpings län
Dans, Kultur och utveckling

Vill du veta hur Region Jönköpings län arbetar strategiskt med utvecklingen inom dans finns detta beskrivet på www.rjl.se/dans

Folkhälsa
folkhalsaochsjukvard@rjl.se 

Smålands Musik och Teater
www.smot.se/dans

Riksteatern i Jönköpings län
http://jonkopingslan.riksteatern.se/

Dansare och koreografer

Fröding, Linda
Tel: 0739-39 53 44
Linda.froding@gmail.com

Holmgren Jonsson, Sanna
Tel: 0705-71 22 40
sannaskop@gmail.com

Mourad, Mazen Gabro
Tel: 0707-49 38 66
mail@mazen.se

Palander, Sofie
Tel: 0733-72 81 13
fiapalander@hotmail.com

Sady, Rafael
Tel: 0731-01 22 88
rafisady@gmail.com

Leidefors, Hanna
Tel: 0704-44 17 18
hannaleidefors@gmail.com

 

Danspedagoger och danslärare

Andersson, Lina
Holavedsgymnasiet och Kulturskolan i Tranås
Tel. 0736-21 60 86
laa@ho.tranas.se
linaandersson10@hotmail.com

Donoso, Andrea
Gislaveds Gymnasium och Gislaveds Dansstudio
Tel. 0730-82 20 80
anddon@edu.gislaved.se

Erlandsson, Ann
Kulturskola i Värnamo
Tel. 0703-60 27 92
annerlandsson@hotmail.com

Filipowicz, Katarzyna
Kulturskolan Aneby
Tel. 0707-26 62 91
katarzyna.filipowicz@aneby.se

Fröding, Linda
Verksamhetsansvarig studio11
linda.froding@sv.se

Holmgren Jonsson, Sanna
Teaterstickorna, Jönköping
Tel: 0705-71 22 40
sannaskop@gmail.com

Hyttinen, Katariina
Per Brahegymnasiet
Katariina.hyttinen@jonkoping.se

Klingberg Calås, Ingrid
Gruppchef dans
Region Öst Medborgarskolan, Jönköping
Tel. 010-1575427, 0705-81 68 08
Ingrid.klingberg.calas@medborgarskolan.se

Klingberg, Julia
Konstnärlig ledare Dans
Tel. 010-15 75 008, 0730-21 81 12
Julia.klingberg@medborgarskolan.se

Kotoulas Bolin, Gun
Per Brahegymnasiet
gun.kotoulas-bolin@jonkoping.se

Larsson, Josse
Kulturskolan i Eksjö
Tel. 0730-66 46 44
Josefin.larsson@eksjo.se

Mourad, Mazen Gabro
Jönköping, Mullsjö och Vetlanda
Tel. 0707-49 38 66
mail@mazen.se

Norgren, Hanna
Kulturskolan i Nässjö
Tel. 0734-24 61 93
hanna.norgren@utb.nassjo.se

Palander, Sofie
Smålands musik och Teater
Tel. 0733-72 81 13
fiapalander@hotmail.com

Simonsbacka, Izabella
Danspedagog/Kulturnätsansvarig/Konstnärlig ledare
Danslinjen Kulturskolan i Jönköping
Tel. 0762-49 03 39
izabella.simonsbacka@jonkoping.se

Simar Liljeqvist, Annis (mammaledig)
Andersson, Ida (vik)
Kulturskolan Habo
Tel: 0703-428056
ida.andersson@habokkomun.se

Sandström, Helen
Studieförbundet Vuxenskolan
Nässjö
Tel. 0704-31 39 22
helen.sandstrom@sv.se

Hols, Linda
Verksamhetsutvecklare
Studieförbundet vuxenskolan Nässjö
Tel. 0704-31 39 12
linda.holst@sv.se

Johansson, Ida-Klara
Folkhälsosektionen Region Jönköpings län
Tel: 0705-90 56 05
ida-klara.johansson@rjl.se

Nilsson, Stina
Dans och yogafabriken,
ABF Jönköping
0761-80 79 17
stina.nilsson@abf.se

Akdogan, Sibel
Mix Dancers, ABF Jönköping
Tel. 0736-26 04 09
sibelakdogan@hotmail.com

Leidefors, Hanna
Tel: 0704-44 17 18
hannaleidefors@gmail.com

Johanna Ekholm
Danslärare Kulturskolan Jönköping
Tel: 0706-594834
johanna.ekholm@jonkoping.se

Emma Green
Verksamhetsutvecklare och danspedagog Studio 11,
Studieförbundet Vuxenskolan
Tel. 0706-60 03 46
Tel. 0704-31 39 60 
Emma.green@sv.se